środa, 28 lutego 2024

Podsumowano realizację programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”

Podsumowano realizację programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”

Na początku grudnia odsłonięto wystawę podsumowującą realizację inicjatyw finansowych w ramach programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”. W Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Choczewie zaprezentowano rezultaty projektów, które uzyskały dofinansowanie ze środków wyasygnowanych przez inwestorów, zaangażowanych w budowę morskich farm wiatrowych na Bałtyku

„Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem” to inicjatywa skierowana do mieszkańców pomorskiej gminy Choczewo. Na tym terenie powstaje lądowa infrastruktura przyłączeniowa dla morskich farm wiatrowych, które wkrótce będą dostarczać zieloną energię dla polskich gospodarstw domowych.

Wystawa otwarta w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Choczewie podsumowuje doczasową realizację programu. W 2023 r. zgłoszono łącznie 111 pomysłów, z których ponad 68 projektów uzyskało wsparcie finansowe, na łączną kwotę 1 087 000 zł. Grudniowe spotkanie w GOKiB w Choczewie, było również okazję do spróbowania wyśmienitych potraw przygotowanych według przepisów zawartych w albumie „Z babcinego talerza”. Wybrany zbiór receptur, to zapis tradycji kulinarnych przywiezionych przez przodków dzisiejszych mieszkańców gminy, którzy przyjechali na Pomorze po II wojnie światowej. W trakcie spotkania wystąpił chór Choczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Program „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem” jest realizowany od dwóch lat wspólnie przez PGE Baltica, Ørsted, Baltic Power oraz OW Ocean Winds. Ze wsparcia finansowego skorzystali do tej pory między innymi strażacy ochotnicy z okolicznych miejscowości, koła gospodyń wiejskich czy lokalne kluby sportowe. Beneficjentami projektów są seniorzy, dorośli, dzieci i młodzież gminy Choczewo.

 

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie: www.gmina-napedzana-wiatrem.pl 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

news

czwartek, 20 czerwca 2024

MOC BAŁTYKU – Baltic Power uruchamia nowy program wsparcia lokalnych inicjatyw Łebie

Za nami spotkanie informacyjne dotyczące programu "Moc Bałtyku", zainicjowanego przez spółkę Baltic Power, inwestora realizującego projekt budowy pierwszej polskiej, morskiej farmy wiatrowej. 19 czerwca w Łebie przedstawiciele organizacji pozarządowych i społecznych, działających w mieście i na rzecz mieszkańców mogli poznać szczegóły inicjatywy.


WIĘCEJ
news

piątek, 10 maja 2024

Baltic Power rozmawia z rybakami z polskiego wybrzeża

Spółka Baltic Power rozmawiała z przedstawicielami środowisk rybackich z Ustki, Łeby i Władysławowa rozpoczynając tym samym cykl spotkań informacyjnych na temat budowy pierwszej polskiej morskiej farmy wiatrowej. Rozmawiano o perspektywach rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, a przede wszystkim o zaplanowanym na koniec tego roku rozpoczęciu prac instalacyjnych na Bałtyku.


WIĘCEJ
news

piątek, 23 lutego 2024

Baltic Power z nagrodą dla najlepszej w Europie transakcji finansowej roku 2023

Baltic Power wspólny projekt Grupy ORLEN i Northland Power, został uznany i uhonorowany prestiżową nagrodą za najlepszą europejską transakcję finansową roku 2023. To wyjątkowe wyróżnienie podkreśla znaczenie pierwszej polskiej morskiej farmy wiatrowej w kształtowaniu przyszłości odnawialnych źródeł energii w regionie. Statuetkę podczas gali w Londynie odebrali przedstawiciele zarządu Baltic Power – Jarosław Broda i Jens Poulsen.


WIĘCEJ