wtorek, 1 grudnia 2020
PKN ORLEN spotka się z potencjalnymi dostawcami dla morskich farm wiatrowych
PKN ORLEN Offshore Wind Supply Chain Meeting 2020 to rozpoczęcie szerokiego dialogu technicznego z rynkiem. Jego kontynuację stanowić będą zaplanowane przez Koncern na rok 2021 spotkania warsztatowe dla poszczególnych obszarów technicznych inwestycji.
Plany PKN ORLEN dotyczące rozwoju morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku są szansą dla polskich firm i przedsiębiorstw. Inwestycje w obszarze morskich farm będą potrzebowały silnego i sprawnie działającego łańcucha dostaw. Warunki na Bałtyku, położenie geograficzne Polski oraz deklarowana już gotowość firm i przedsiębiorstw do zaangażowania w nowy obszar biznesowy sprawia, że branża offshore wind ma szansę stać się kołem zamachowym polskiej gospodarki. Oznacza również wielomiliardowe inwestycje oraz utworzenie tysięcy miejsc pracy dla wykwalifikowanej kadry.
PKN ORLEN planuje budowę farm wiatrowych na Bałtyku z dużym udziałem lokalnych podmiotów, będących zarówno wykonawcami wybranych elementów, jak i poddostawcami zagranicznych doświadczonych przedsiębiorstw. Z uwagi na koszty i 25-letni okres eksploatacji w ekstremalnych, morskich warunkach, przed dostawcami usług i komponentów dla morskich farm wiatrowych stawia się wysokie wymagania jakościowe. Dlatego bardzo istotna jest współpraca pomiędzy przemysłem a inwestorami, by wspólnie odpowiedzieć na wzajemne oczekiwania.
Wydarzenie PKN ORLEN Offshore Wind Supply Chain Meeting 2020 prowadzone będzie w języku polskim oraz angielskim. Zarówno rejestracja, jak i udział w wydarzeniu są bezpłatne. Więcej szczegółów oraz formularz rejestracyjny znaleźć można na dedykowanej stronie wydarzenia: www.balticpower.pl/OffshoreMeeting2020
PKN ORLEN, jako pierwszy koncern paliwowo-energetyczny z Europy Środkowej, zadeklarował cel osiągnięcia neutralności emisyjnej w 2050 roku. Do 2030 roku koncern o 20% zredukuje emisje CO2 z obecnych aktywów rafineryjnych i petrochemicznych oraz o 33% CO2/MWh z produkcji energii elektrycznej. Będący obecnie w zaawansowanej fazie przygotowań projekt budowy morskich farm wiatrowych jest dla Koncernu jedną z kluczowych inwestycji dla realizacji tych celów.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
czwartek, 16 stycznia 2025
Zmiany w Zarządzie Baltic Power
Spółka Baltic Power informuje o powołaniu do Zarządu Kamila Kobylińskiego jako Członka Zarządu. Zastępuje na tym stanowisku Jarosława Brodę opuszczającego spółkę.
WIĘCEJ
poniedziałek, 23 grudnia 2024
Rybacy otrzymali pierwsze wypłaty rekompensat od Baltic Power
Zgodnie z założeniami Przejściowego Systemu Rekompensat wypłacone zostały pierwsze w Polsce rekompensaty dla rybaków, którzy prowadzili działalność połowową na obszarze budowanej morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. System rekompensat obowiązuje przez okres budowy farmy na morzu, do czasu wprowadzenia państwowych regulacji w tym zakresie.
WIĘCEJ
piątek, 20 grudnia 2024
Znamy laureatów pierwszej edycji programu grantowego "Moc Bałtyku"
Dzięki programowi grantowemu wiele wartościowych projektów społecznych, ekologicznych i edukacyjnych w Łebie i okolicy otrzyma finansowe wsparcie. To inicjatywa firmy Baltic Power, która buduje pierwszą morską farmę wiatrową na Bałtyku. W Łebie powstaje baza serwisowa, która będzie obsługiwać farmę nawet przez 30 lat. Całkowity budżet pierwszej edycji programu wyniósł 150 000 zł.
WIĘCEJ
poniedziałek, 9 grudnia 2024
W polskich zakładach firmy Smulders trwają ostatnie prace produkcyjne kluczowych elementów fundamentów dla morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. To tzw. elementy przejściowe, które połączą fundamenty z turbinami wiatrowymi. Po zmontowaniu ruszą w drogę do portu przeładunkowego. Już w pierwszym kwartale 2025 roku zostaną zainstalowane na pierwszej farmie offshore wind w polskiej części Bałtyku.
WIĘCEJ