czwartek, 20 czerwca 2024

MOC BAŁTYKU – Baltic Power uruchamia nowy program wsparcia lokalnych inicjatyw Łebie

MOC BAŁTYKU – Baltic Power uruchamia nowy program  wsparcia lokalnych inicjatyw Łebie

Za nami spotkanie informacyjne dotyczące programu "Moc Bałtyku", zainicjowanego przez spółkę Baltic Power, inwestora realizującego projekt budowy pierwszej polskiej, morskiej farmy wiatrowej. 19 czerwca w Łebie przedstawiciele organizacji pozarządowych i społecznych, działających w mieście i na rzecz mieszkańców mogli poznać szczegóły inicjatywy.

Program jest elementem działań dobrosąsiedzkich prowadzonych na terenie, na którym inwestor rozwija swoją działalność, budując bazę serwisową do obsługi morskich farm wiatrowych.  Zakłada wsparcie finansowe i merytoryczne inicjatyw, zgłaszanych przez mieszkańców i organizacje pozarządowe z Łeby. Przedstawiciele społeczności lokalnej mogą liczyć na finansowanie projektów, które przyniosą korzyści społeczne, edukacyjne, kulturalne oraz ekologiczne.

Jednym z celów inicjatywy jest wzmacnianie lokalnych więzi, tworzenie przestrzeni integracji mieszkanek i mieszkańców oraz wsparcie przedsięwzięć, które są ważne w życiu lokalnej wspólnoty. Ze środków wyasygnowanych na realizację programu, granty będą mogły uzyskać również projekty ekologiczne, mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Wyniki naboru w pierwszej edycji programu zostaną ogłoszone jesienią 2024 r. Łączny budżet inicjatywy w 2024 r wynosi 150 000,00 zł. Program kierowany jest przede wszystkim do fundacji, stowarzyszeń, jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Łeba oraz podmiotów działających na rzecz dobra publicznego.

Morska farma wiatrowa Baltic Power to najbardziej zaawansowany projekt offshore wind w Polsce. Etap przygotowania został zakończony we wrześniu 2023, wraz z pozyskaniem pełnego finansowania od 25 międzynarodowych instytucji finansowych. Baltic Power będzie jedną z pierwszych na świecie farm, na której zainstalowane zostaną turbiny wiatrowe o mocy 15 MW i pierwszą na świecie, której znaczna część wież turbin zostanie wykonana z niskoemisyjnej stali. Wraz z zakończeniem budowy w roku 2026 Baltic Power będzie pierwszą operującą na Bałtyku polską morską farmą wiatrową, która pokryje 3% krajowego zapotrzebowania na energię, ograniczając przy tym emisje CO2 o około 2,8 miliona ton rocznie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

news

piątek, 10 maja 2024

Baltic Power rozmawia z rybakami z polskiego wybrzeża

Spółka Baltic Power rozmawiała z przedstawicielami środowisk rybackich z Ustki, Łeby i Władysławowa rozpoczynając tym samym cykl spotkań informacyjnych na temat budowy pierwszej polskiej morskiej farmy wiatrowej. Rozmawiano o perspektywach rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, a przede wszystkim o zaplanowanym na koniec tego roku rozpoczęciu prac instalacyjnych na Bałtyku.


WIĘCEJ
news

środa, 28 lutego 2024

Podsumowano realizację programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”

Na początku grudnia odsłonięto wystawę podsumowującą realizację inicjatyw finansowych w ramach programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”. W Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Choczewie zaprezentowano rezultaty projektów, które uzyskały dofinansowanie ze środków wyasygnowanych przez inwestorów, zaangażowanych w budowę morskich farm wiatrowych na Bałtyku


WIĘCEJ
news

piątek, 23 lutego 2024

Baltic Power z nagrodą dla najlepszej w Europie transakcji finansowej roku 2023

Baltic Power wspólny projekt Grupy ORLEN i Northland Power, został uznany i uhonorowany prestiżową nagrodą za najlepszą europejską transakcję finansową roku 2023. To wyjątkowe wyróżnienie podkreśla znaczenie pierwszej polskiej morskiej farmy wiatrowej w kształtowaniu przyszłości odnawialnych źródeł energii w regionie. Statuetkę podczas gali w Londynie odebrali przedstawiciele zarządu Baltic Power – Jarosław Broda i Jens Poulsen.


WIĘCEJ