środa, 8 czerwca 2022

Forum Baltic Power 2022 - spotkanie z interesariuszami projektu

Forum Baltic Power 2022 - spotkanie z interesariuszami projektu

Ponad 60 przedstawicieli z 30 instytucji, które są lub będą zaangażowane w procesy administracyjne, związane z przygotowaniem i realizacją morskiej farmy wiatrowej wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym 7 czerwca w Gdańsku. Wydarzenie skierowane było do interesariuszy z sektora administracji publicznej, samorządowej oraz instytucji zaangażowanych w procesy pozyskiwania kluczowych zgód, pozwoleń i decyzji administracyjnych.

Baltic Power to obecnie najdynamiczniej rozwijany projekt budowy morskiej farmy wiatrowej w polskiej części Morza Bałtyckiego. W związku z jego zaawansowaniem przedstawiciele spółki systematycznie spotykają się z kolejnymi grupami interesariuszy, które są bezpośrednio zaangażowane w procesy przygotowania inwestycji do realizacji.

Wydarzenie otworzyła prelekcja na temat transformacji energetycznej, jakiej jesteśmy świadkami w Polsce i roli sektora offshore wind w tym procesie. Uzupełnieniem była prezentacja dotycząca potencjału rozwoju sektora offshore wind i aktualnego stanu przygotowań projektu Baltic Power. Podczas spotkania przedstawiciele ministerstw, urzędów i służb morskich, jednostek samorządowych oraz najważniejszych instytucji publicznych mieli okazję zapoznać się w szczegółach z procesami administracyjnymi projektu oraz wynikającymi z tego wyzwaniami proceduralnymi i regulacyjnymi. Całość zamknęły aktualne informacje na temat portów serwisowych oraz potencjału łańcucha dostaw projektu na poziomie Polski i regionów Pomorza i Pomorza Zachodniego.

Budowa morskiej farmy wiatrowej Baltic Power to wspólne przedsięwzięcie realizowane przez Grupę ORLEN i Northland Power. Obszar inwestycji, o łącznej powierzchni ok. 131 km2, zlokalizowany jest ok. 23 km na północ od linii brzegowej Morza Bałtyckiego, na wysokości Łeby i Choczewa. Inwestycja o mocy do 1,2 GW, której budowa zaplanowana jest na lata 2024-2025 docelowo zasili czystą energią nawet milion gospodarstw domowych w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

news

czwartek, 20 czerwca 2024

MOC BAŁTYKU – Baltic Power uruchamia nowy program wsparcia lokalnych inicjatyw Łebie

Za nami spotkanie informacyjne dotyczące programu "Moc Bałtyku", zainicjowanego przez spółkę Baltic Power, inwestora realizującego projekt budowy pierwszej polskiej, morskiej farmy wiatrowej. 19 czerwca w Łebie przedstawiciele organizacji pozarządowych i społecznych, działających w mieście i na rzecz mieszkańców mogli poznać szczegóły inicjatywy.


WIĘCEJ
news

piątek, 10 maja 2024

Baltic Power rozmawia z rybakami z polskiego wybrzeża

Spółka Baltic Power rozmawiała z przedstawicielami środowisk rybackich z Ustki, Łeby i Władysławowa rozpoczynając tym samym cykl spotkań informacyjnych na temat budowy pierwszej polskiej morskiej farmy wiatrowej. Rozmawiano o perspektywach rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, a przede wszystkim o zaplanowanym na koniec tego roku rozpoczęciu prac instalacyjnych na Bałtyku.


WIĘCEJ
news

środa, 28 lutego 2024

Podsumowano realizację programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”

Na początku grudnia odsłonięto wystawę podsumowującą realizację inicjatyw finansowych w ramach programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”. W Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Choczewie zaprezentowano rezultaty projektów, które uzyskały dofinansowanie ze środków wyasygnowanych przez inwestorów, zaangażowanych w budowę morskich farm wiatrowych na Bałtyku


WIĘCEJ
news

piątek, 23 lutego 2024

Baltic Power z nagrodą dla najlepszej w Europie transakcji finansowej roku 2023

Baltic Power wspólny projekt Grupy ORLEN i Northland Power, został uznany i uhonorowany prestiżową nagrodą za najlepszą europejską transakcję finansową roku 2023. To wyjątkowe wyróżnienie podkreśla znaczenie pierwszej polskiej morskiej farmy wiatrowej w kształtowaniu przyszłości odnawialnych źródeł energii w regionie. Statuetkę podczas gali w Londynie odebrali przedstawiciele zarządu Baltic Power – Jarosław Broda i Jens Poulsen.


WIĘCEJ