środa, 8 czerwca 2022

Forum Baltic Power 2022 - spotkanie z interesariuszami projektu

Forum Baltic Power 2022 - spotkanie z interesariuszami projektu

Ponad 60 przedstawicieli z 30 instytucji, które są lub będą zaangażowane w procesy administracyjne, związane z przygotowaniem i realizacją morskiej farmy wiatrowej wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym 7 czerwca w Gdańsku. Wydarzenie skierowane było do interesariuszy z sektora administracji publicznej, samorządowej oraz instytucji zaangażowanych w procesy pozyskiwania kluczowych zgód, pozwoleń i decyzji administracyjnych.

Baltic Power to obecnie najdynamiczniej rozwijany projekt budowy morskiej farmy wiatrowej w polskiej części Morza Bałtyckiego. W związku z jego zaawansowaniem przedstawiciele spółki systematycznie spotykają się z kolejnymi grupami interesariuszy, które są bezpośrednio zaangażowane w procesy przygotowania inwestycji do realizacji.

Wydarzenie otworzyła prelekcja na temat transformacji energetycznej, jakiej jesteśmy świadkami w Polsce i roli sektora offshore wind w tym procesie. Uzupełnieniem była prezentacja dotycząca potencjału rozwoju sektora offshore wind i aktualnego stanu przygotowań projektu Baltic Power. Podczas spotkania przedstawiciele ministerstw, urzędów i służb morskich, jednostek samorządowych oraz najważniejszych instytucji publicznych mieli okazję zapoznać się w szczegółach z procesami administracyjnymi projektu oraz wynikającymi z tego wyzwaniami proceduralnymi i regulacyjnymi. Całość zamknęły aktualne informacje na temat portów serwisowych oraz potencjału łańcucha dostaw projektu na poziomie Polski i regionów Pomorza i Pomorza Zachodniego.

Budowa morskiej farmy wiatrowej Baltic Power to wspólne przedsięwzięcie realizowane przez Grupę ORLEN i Northland Power. Obszar inwestycji, o łącznej powierzchni ok. 131 km2, zlokalizowany jest ok. 23 km na północ od linii brzegowej Morza Bałtyckiego, na wysokości Łeby i Choczewa. Inwestycja o mocy do 1,2 GW, której budowa zaplanowana jest na lata 2024-2025 docelowo zasili czystą energią nawet milion gospodarstw domowych w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

news

czwartek, 16 stycznia 2025

Zmiany w Zarządzie Baltic Power

Spółka Baltic Power informuje o powołaniu do Zarządu Kamila Kobylińskiego jako Członka Zarządu. Zastępuje na tym stanowisku Jarosława Brodę opuszczającego spółkę.


WIĘCEJ
news

poniedziałek, 23 grudnia 2024

Rybacy otrzymali pierwsze wypłaty rekompensat od Baltic Power

Zgodnie z założeniami Przejściowego Systemu Rekompensat wypłacone zostały pierwsze w Polsce rekompensaty dla rybaków, którzy prowadzili działalność połowową na obszarze budowanej morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. System rekompensat obowiązuje przez okres budowy farmy na morzu, do czasu wprowadzenia państwowych regulacji w tym zakresie.


WIĘCEJ
news

piątek, 20 grudnia 2024

Znamy laureatów pierwszej edycji programu grantowego "Moc Bałtyku"

Dzięki programowi grantowemu wiele wartościowych projektów społecznych, ekologicznych i edukacyjnych w Łebie i okolicy otrzyma finansowe wsparcie. To inicjatywa firmy Baltic Power, która buduje pierwszą morską farmę wiatrową na Bałtyku. W Łebie powstaje baza serwisowa, która będzie obsługiwać farmę nawet przez 30 lat. Całkowity budżet pierwszej edycji programu wyniósł 150 000 zł.


WIĘCEJ
news

poniedziałek, 9 grudnia 2024

Elementy przejściowe fundamentów farmy Baltic Power z polskich fabryk na finiszu produkcji. Budowa przenosi się na morze już w styczniu 2025

W polskich zakładach firmy Smulders trwają ostatnie prace produkcyjne kluczowych elementów fundamentów dla morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. To tzw. elementy przejściowe, które połączą fundamenty z turbinami wiatrowymi. Po zmontowaniu ruszą w drogę do portu przeładunkowego. Już w pierwszym kwartale 2025 roku zostaną zainstalowane na pierwszej farmie offshore wind w polskiej części Bałtyku.


WIĘCEJ