czwartek, 19 maja 2022

Baltic Power zaprasza do prekwalifikacji w przetargach na usługi i sprzęt wykorzystywany przy budowie morskich farm wiatrowych

Baltic Power zaprasza do prekwalifikacji w przetargach na usługi i sprzęt wykorzystywany przy budowie morskich farm wiatrowych

Spółka Baltic Power zamierza przeprowadzić prekwalifikacje, a następnie zaprosić zainteresowane współpracą podmioty do planowanych przetargów. Opisane zakresy dostaw sprzętu oraz usługi będą świadczone w okresie budowy morskiej farmy wiatrowej zaplanowanym na lata 2024 -2026.

Dostawy usług i sprzętu obejmują zakresy:

 1. Pomoce nawigacyjne (AtoN), obejmujące następujące podzakresy:
  • Wynajem lub zakup sprzętu
  • Rozmieszczanie, odzyskiwanie i konserwacja

 2. Boje meteorologiczne, obejmujące następujące podzakresy:
  • Wypożyczenie sprzętu
  • Rozmieszczanie, pobieranie i konserwacja

 3. Statek strażniczy (GV zgodny ze standardami branży wiatrowej) [usługa]

 4. Statek do przewozu załogi (CTV zgodny z normami obowiązującymi w przemyśle wiatrowym) [usługa]

 5. Audyty statków (akredytowani przez I.M.C.A., doświadczeni inspektorzy HSE)

 6. Sprzęt ochrony osobistej, obejmujący między innymi następujące podzakresy:
  • Zestaw ratunkowy
  • Kamizelka ratunkowa
  • Osobisty nadajnik lokalizacyjny (PLB)
  • Sprzęt do pracy na wysokości

 7. Usługi prognozowania pogody

 8. Zasoby ludzkie, obejmujące następujące podzakresy:
  • Przedstawiciele klienta na lądzie i morzu (fundamenty, kable podmorskie, turbiny wiatrowe)
  • Technicy pracujący na morzu (konserwacja urządzeń na morzu w fazie budowy)

 9. Tymczasowe zaplecze biurowe, obejmujące następujące podzakresy:
  • Biuro, sala konferencyjna
  • Kantyna
  • Toaleta, prysznic
  • Szatnia, suszarnia
  • Magazyn (z klimatyzacją)

 

Do procesów przetargowych zostaną zaproszone podmioty, które wykażą swoje doświadczenie w realizacji usług i dostaw sprzętu dla morskich lub lądowych projektów budowlanych w formule EPCI. Wraz z potwierdzeniem zainteresowania udziałem w postępowaniach należy przekazać prezentację firmy oraz referencje dotyczące zrealizowanych projektów (szczegóły projektu, zakres, daty/ czas trwania).

Potwierdzenie zainteresowania oferentów, deklarację zgodności z ogólnymi warunkami określonymi powyżej lub dodatkowe pytania należy przesłać do Baltic Power na adres e-mail: offshoresuppliers@balticpower.pl nie później niż do 10 czerwca 2022 r.

Kolejne etapy procesu:

1. Wewnętrzny proces prekwalifikacji oferentów.

Rozpoczęcie: Czerwiec 2022 | Zakończenie: Lipiec 2022 r.

2. Realizacja kontraktu:

Rozpoczęcie: Styczeń 2024 | Zakończenie: Listopad 2025

Morska farma wiatrowa Baltic Power to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijanych tego typu projektów na Bałtyku. Na obszarze zlokalizowanym ok. 22 km od brzegu na wysokości Łeby i Choczewa docelowo stanie około 70 turbin. Farma wiatrowa Baltic Power o mocy zainstalowanej do 1200 MW będzie w stanie docelowo dostarczać czystą energię nawet dla miliona gospodarstw domowych rocznie przez ponad 25 lat.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

news

środa, 30 listopada 2022

Przetarg na świadczenie usług Inżyniera Kontraktu dla realizacji projektu budowy Morskiej Farmy Wiatrowej Baltic Power

Morska Farma Wiatrowa Baltic Power jest inwestycją realizowaną na Morzu Bałtyckim, zlokalizowaną w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej. Koncesja na lokalizację sztucznych wysp na morzu obejmuje łączny obszar około 131 km2 , a obszar dostępny do instalacji elementów morskiej farmy wiatrowej wynosi około 100 km2. Morska trasa kabla eksportowego znajduje się w polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej, na Morzu Bałtyckim i na wodach wewnętrznych. Część lądowa projektu zlokalizowana jest w gminie Choczewo, Powiat Wejherowski. Lądowe linie kablowe zlokalizowane są w obrębie Nadleśnictwa Choczewo.


WIĘCEJ
news

piątek, 21 października 2022

Baltic Power po raz trzeci spotkał się z firmami zainteresowanymi współpracą przy budowie i obsłudze morskiej farmy wiatrowej

Ponad 400 osób z 215 firm spotkało się na Baltic Power Supply Chain Meeting 2022 w Sopocie. Trzecia edycja konferencji Baltic Power skupiona była na głównych dostawcach, którzy przedstawili zakresy planowanych prac, harmonogramy ich realizacji oraz obszary, w jakich poszukają dostawców z Polski. Budowa farmy Baltic Power zaplanowana jest na lata 2024 – 2026, a udział polskich firm w projekcie szacowany jest na około 25% w całym cyklu życia farmy.


WIĘCEJ
news

czwartek, 13 października 2022

Morska farma wiatrowa Baltic Power napędza nowe inwestycje

Pierwszy w Polsce terminal instalacyjny zlokalizowany w Świnoujściu oraz fabryka turbin Vestas w Szczecinie to nowe inwestycje związane z morską farmą wiatrową Baltic Power. Wspólny projekt Grupy ORLEN i Northland Power wykorzysta 76 nowoczesnych turbin o mocy 15 MW firmy Vestas, których elementy będą produkowane w nowej fabryce w Szczecinie. Fabryka turbin, która zatrudni nawet 700 osób, zostanie ukończona w 2024 roku, natomiast terminal instalacyjny Grupy ORLEN w Porcie Świnoujście rozpocznie pracę w 2025 roku.


WIĘCEJ
news

wtorek, 27 września 2022

Baltic Power zaprasza na konferencję Suppliers Day 2022: Meet the Buyer

Baltic Power Suppliers Day 2022: Meet the Buyer to kolejne z serii wydarzeń dedykowanych firmom zainteresowanym współpracą w ramach łańcucha dostaw dla Baltic Power – wspólnego projektu budowy morskiej farmy wiatrowej PKN ORLEN i Northland Power.


WIĘCEJ