wtorek, 26 października 2021
Baltic Power zaprasza do postępowania zakupowego (RFI) na Marine Warranty Surveyor
Baltic Power zamierza przeprowadzić i zaprasza zainteresowane podmioty do udziału w postępowaniu zakupowym (RFI) na usługi realizowane przez Marine Warranty Surveyor (MWS) na potrzeby projektu. Usługi świadczone będą w okresie budowy morskiej farmy wiatrowej, które zgodnie z planem realizowane będą w latach 2024-2026.
Marine Warranty Surveyor powinien spełniać wymagania ubezpieczyciela dotyczące ubezpieczenia wszystkich ryzyk budowlanych (Contractor All Risk/CAR) w zakresie transportu i instalacji komponentów wchodzących w skład morskiej farmy wiatrowej:
- Fundamentów (FOU)
- Turbin wiatrowych (WTG)
- Morskiej stacji elektroenergetycznej (OSS)
- Kabli wewnętrznych (IAC)
- Kabli eksportowych (EC)
By wziąć udział w postępowaniu zakupowym zainteresowane podmioty powinny przedstawić dotychczasowe doświadczanie w zakresie zapewniania usługi MWS dla projektów realizowanych w formule EPCI dla wyżej wymienionych pakietów instalacyjnych.
Prezentacja firmy wraz referencjami (zawierającymi informacje dotyczące doświadczenia, dotychczas realizowanych projektów, ich zakresów i czasu trwania) powinna zostać przesłana do Baltic Power nie później niż do 5 listopada 2021 na adres mailowy: offshoresuppliers@balticpower.pl
ZOBACZ RÓWNIEŻ
piątek, 20 grudnia 2024
Znamy laureatów pierwszej edycji programu grantowego "Moc Bałtyku"
Dzięki programowi grantowemu wiele wartościowych projektów społecznych, ekologicznych i edukacyjnych w Łebie i okolicy otrzyma finansowe wsparcie. To inicjatywa firmy Baltic Power, która buduje pierwszą morską farmę wiatrową na Bałtyku. W Łebie powstaje baza serwisowa, która będzie obsługiwać farmę nawet przez 30 lat. Całkowity budżet pierwszej edycji programu wyniósł 150 000 zł.
WIĘCEJ
poniedziałek, 9 grudnia 2024
W polskich zakładach firmy Smulders trwają ostatnie prace produkcyjne kluczowych elementów fundamentów dla morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. To tzw. elementy przejściowe, które połączą fundamenty z turbinami wiatrowymi. Po zmontowaniu ruszą w drogę do portu przeładunkowego. Już w pierwszym kwartale 2025 roku zostaną zainstalowane na pierwszej farmie offshore wind w polskiej części Bałtyku.
WIĘCEJ
wtorek, 26 listopada 2024
Relacja: spotkania i punkty informacyjne dla rybaków w Ustce, Łebie i Władysławowie
Aktualny status prac na budowie Baltic Power, prezentacja zasad uruchomionego naboru wniosków do Przejściowego Systemu Rekompensat oraz punkty informacyjne dla osób składających wnioski to główne tematy kolejnego cyklu konsultacji ze społecznością rybacką.
WIĘCEJ
piątek, 15 listopada 2024
Baltic Power uruchamia nabór wniosków o rekompensaty dla rybaków
Baltic Power, spółka odpowiedzialna za budowę pierwszej polskiej morskiej farmy wiatrowej, rozpoczęła przyjmowanie wniosków do Przejściowego Systemu Rekompensat skierowanego do rybaków, którzy prowadzili działalność połowową na obszarze planowanej farmy wiatrowej. Rozwiązanie to ma charakter przejściowy i będzie obowiązywać do momentu wprowadzenia przepisów regulujących zasady i zakres wypłaty rekompensat między sektorem morskiej energetyki wiatrowej a rybackim. Wysokość rekompensaty będzie uzależniona od wielkości jednostki, a jej wartość wyniesie od 15.200 do 48.700 tysięcy zł rocznie.
WIĘCEJ