piątek, 10 maja 2024

Baltic Power rozmawia z rybakami z polskiego wybrzeża

Baltic Power rozmawia z rybakami z polskiego wybrzeża

Spółka Baltic Power rozmawiała z przedstawicielami środowisk rybackich z Ustki, Łeby i Władysławowa rozpoczynając tym samym cykl spotkań informacyjnych na temat budowy pierwszej polskiej morskiej farmy wiatrowej. Rozmawiano o perspektywach rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, a przede wszystkim o zaplanowanym na koniec tego roku rozpoczęciu prac instalacyjnych na Bałtyku.

Zaproszenie skierowano głównie do rybaków działających w kwadratach rybackich N7, N8 i O7, O8 – czyli obszarach, na fragmentach których zlokalizowana będzie infrastruktura farmy Baltic Power. W spotkaniach z inwestorem, które odbyły się od 24 do 26 kwietnia, uczestniczyło łącznie kilkudziesięciu rybaków, właścicieli dużych jednostek trałujących, jak i mniejszych kutrów rybackich. W dyskusji brali udział również przedsiębiorcy zajmujący się turystyką rybacką. Obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych i portów.


Eksperci Baltic Power przedstawili zarówno projekt, jego założenia, harmonogram prac jak i poszczególne etapy budowy. Omówiono również technologię budowy samej farmy wiatrowej, prezentując zdjęcia sprzętu, jaki będzie wykorzystywany w trakcie realizacji przedsięwzięcia. Budowę Baltic Power przedstawiono również w kontekście procesu transformacji energetycznej polskiej gospodarki, podkreślając, że sama farma, którą wspólnie buduje ORLEN i Northland Power będzie dostarczać do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego ok. 3 proc. całkowitego zapotrzebowania Polski na energię elektryczną.


Ze strony Baltic Power w spotkaniu uczestniczyły osoby odpowiedzialne za współpracę z interesariuszami, zajmujące się zagadnieniami środowiskowymi oraz nadzorujące etap budowy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wzięli udział w badaniach ankietowych. Ich wyniki posłużą Baltic Power w oszacowaniu realnego wpływu inwestycji na pracę i przyszłość rybaków, działających na Morzu Bałtyckim.

Baltic Power inicjując spotkania ze środowiskiem rybackim, zapowiedziało, że rozmowy z przedstawicielami tej grupy zawodowej będą kontynuowane. Kolejne z serii zaplanowano na koniec sierpnia 2024.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

news

czwartek, 20 czerwca 2024

MOC BAŁTYKU – Baltic Power uruchamia nowy program wsparcia lokalnych inicjatyw Łebie

Za nami spotkanie informacyjne dotyczące programu "Moc Bałtyku", zainicjowanego przez spółkę Baltic Power, inwestora realizującego projekt budowy pierwszej polskiej, morskiej farmy wiatrowej. 19 czerwca w Łebie przedstawiciele organizacji pozarządowych i społecznych, działających w mieście i na rzecz mieszkańców mogli poznać szczegóły inicjatywy.


WIĘCEJ
news

środa, 28 lutego 2024

Podsumowano realizację programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”

Na początku grudnia odsłonięto wystawę podsumowującą realizację inicjatyw finansowych w ramach programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”. W Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Choczewie zaprezentowano rezultaty projektów, które uzyskały dofinansowanie ze środków wyasygnowanych przez inwestorów, zaangażowanych w budowę morskich farm wiatrowych na Bałtyku


WIĘCEJ
news

piątek, 23 lutego 2024

Baltic Power z nagrodą dla najlepszej w Europie transakcji finansowej roku 2023

Baltic Power wspólny projekt Grupy ORLEN i Northland Power, został uznany i uhonorowany prestiżową nagrodą za najlepszą europejską transakcję finansową roku 2023. To wyjątkowe wyróżnienie podkreśla znaczenie pierwszej polskiej morskiej farmy wiatrowej w kształtowaniu przyszłości odnawialnych źródeł energii w regionie. Statuetkę podczas gali w Londynie odebrali przedstawiciele zarządu Baltic Power – Jarosław Broda i Jens Poulsen.


WIĘCEJ