piątek, 29 października 2021

Baltic Power Offshore Wind Supply Chain Meeting 2021

Baltic Power Offshore Wind Supply Chain Meeting 2021

Baltic Power organizuje kolejne spotkanie dla firm zainteresowanych współpracą w ramach łańcucha dostaw dla projektu. Podczas dwudniowej konferencji jej uczestnicy poznają szczegółowe plany dotyczące każdego z siedmiu tzw. pakietów instalacyjnych składających na proces realizacji inwestycji.

Konferencja w formule online odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia. W jej trakcie uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wygląda aktualny stan przygotowań i harmonogram inwestycji, poznają bliżej Partnera projektu – kanadyjską spółkę Northland Power oraz szczegółowe plany dotyczące procesów zakupowych dla każdego z tzw. pakietów instalacyjnych:

  • Pakiet turbin wiatrowych
  • Pakiet fundamentów
  • Pakiet morskiej stacji elektroenergetycznej
  • Pakiet lądowej stacji elektroenergetycznej
  • Pakiet kabli wewnętrznych i eksportowych
  • Pakiet O&M base
  • Pakiet logistyki i transportu

Podczas wydarzenia, każda z firm dostanie również możliwość stworzenia swojej unikalnej zakładki z prezentacją firmy: jej doświadczenia, obszarów działalności, potencjalnej współpracy i kontaktu w przypadku zainteresowania ze strony innych podmiotów. W ten sposób każda z uczestniczących firm zyska dostęp do unikalnej wiedzy o innych firmach na rynku oraz sieci kontaktów podmiotów zainteresowanych współpracą w ramach łańcucha dostaw dla projektu Baltic Power.

Po informacje dotyczące wydarzenia, w tym formularz rejestracyjny zapraszamy na dedykowaną stronę: www.OffshoreMeeting2021.balticpower.pl

-

Baltic Power Sp. z o.o. informuje o zamiarze przeprowadzenia dialogu z potencjalnymi dostawcami materiałów i usług na potrzeby rozwijanego przez siebie projektu morskiej farmy wiatrowej , zgodnie z art. 46 Ustawy z dnia 17 grudnia 2020 r. o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych.

Przedmiotem dialogu będzie przedstawienie potencjalnym dostawcom informacji o projekcie oraz wymaganiach odnośnie dostaw i usług niezbędnych do realizacji projektu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

news

środa, 28 lutego 2024

Podsumowano realizację programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”

Na początku grudnia odsłonięto wystawę podsumowującą realizację inicjatyw finansowych w ramach programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”. W Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Choczewie zaprezentowano rezultaty projektów, które uzyskały dofinansowanie ze środków wyasygnowanych przez inwestorów, zaangażowanych w budowę morskich farm wiatrowych na Bałtyku


WIĘCEJ
news

piątek, 23 lutego 2024

Baltic Power z nagrodą dla najlepszej w Europie transakcji finansowej roku 2023

Baltic Power wspólny projekt Grupy ORLEN i Northland Power, został uznany i uhonorowany prestiżową nagrodą za najlepszą europejską transakcję finansową roku 2023. To wyjątkowe wyróżnienie podkreśla znaczenie pierwszej polskiej morskiej farmy wiatrowej w kształtowaniu przyszłości odnawialnych źródeł energii w regionie. Statuetkę podczas gali w Londynie odebrali przedstawiciele zarządu Baltic Power – Jarosław Broda i Jens Poulsen.


WIĘCEJ
news

piątek, 26 stycznia 2024

Ruszyła budowa bazy serwisowej morskiej farmy wiatrowej w Łebie

W Łebie rozpoczęły się prace przy budowie bazy serwisowej, która będzie obsługiwać morską farmę wiatrową Baltic Power, wspólny projekt Grupy ORLEN i Northland Power. Będzie to port macierzysty dla jednostek transportujących sprzęt i personel techniczny odpowiadający za utrzymanie inwestycji. Baza zatrudni łącznie około 60 pracowników i będzie obsługiwała farmę przez cały cykl jej życia, czyli minimum 25 lat.


WIĘCEJ
news

wtorek, 16 stycznia 2024

Baltic Power pierwszą na świecie morską farmą wiatrową wykorzystującą niskoemisyjną stal

Morska farma wiatrowa Baltic Power, wspólny projekt Grupy ORLEN i Northland Power, jako pierwsza na świecie zostanie zbudowana z wykorzystaniem niskoemisyjnej stali produkowanej niemal wyłącznie z surowca z recyklingu w piecach hutniczych zasilanych energią odnawialną. Zastosowanie tego materiału pozwoli na ograniczenie śladu węglowego w całym cyklu życia turbiny o 10 proc. Farma Baltic Power rozpocznie produkcję w 2026 roku i będzie w stanie zasilić ponad 1,5 miliona gospodarstw domowych.


WIĘCEJ