piątek, 29 października 2021

Baltic Power Offshore Wind Supply Chain Meeting 2021

Baltic Power Offshore Wind Supply Chain Meeting 2021

Baltic Power organizuje kolejne spotkanie dla firm zainteresowanych współpracą w ramach łańcucha dostaw dla projektu. Podczas dwudniowej konferencji jej uczestnicy poznają szczegółowe plany dotyczące każdego z siedmiu tzw. pakietów instalacyjnych składających na proces realizacji inwestycji.

Konferencja w formule online odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia. W jej trakcie uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wygląda aktualny stan przygotowań i harmonogram inwestycji, poznają bliżej Partnera projektu – kanadyjską spółkę Northland Power oraz szczegółowe plany dotyczące procesów zakupowych dla każdego z tzw. pakietów instalacyjnych:

  • Pakiet turbin wiatrowych
  • Pakiet fundamentów
  • Pakiet morskiej stacji elektroenergetycznej
  • Pakiet lądowej stacji elektroenergetycznej
  • Pakiet kabli wewnętrznych i eksportowych
  • Pakiet O&M base
  • Pakiet logistyki i transportu

Podczas wydarzenia, każda z firm dostanie również możliwość stworzenia swojej unikalnej zakładki z prezentacją firmy: jej doświadczenia, obszarów działalności, potencjalnej współpracy i kontaktu w przypadku zainteresowania ze strony innych podmiotów. W ten sposób każda z uczestniczących firm zyska dostęp do unikalnej wiedzy o innych firmach na rynku oraz sieci kontaktów podmiotów zainteresowanych współpracą w ramach łańcucha dostaw dla projektu Baltic Power.

Po informacje dotyczące wydarzenia, w tym formularz rejestracyjny zapraszamy na dedykowaną stronę: www.OffshoreMeeting2021.balticpower.pl

-

Baltic Power Sp. z o.o. informuje o zamiarze przeprowadzenia dialogu z potencjalnymi dostawcami materiałów i usług na potrzeby rozwijanego przez siebie projektu morskiej farmy wiatrowej , zgodnie z art. 46 Ustawy z dnia 17 grudnia 2020 r. o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych.

Przedmiotem dialogu będzie przedstawienie potencjalnym dostawcom informacji o projekcie oraz wymaganiach odnośnie dostaw i usług niezbędnych do realizacji projektu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

news

wtorek, 26 października 2021

Baltic Power zaprasza do postępowania zakupowego (RFI) na Marine Warranty Surveyor

Baltic Power zamierza przeprowadzić i zaprasza zainteresowane podmioty do udziału w postępowaniu zakupowym (RFI) na usługi realizowane przez Marine Warranty Surveyor (MWS) na potrzeby projektu. Usługi świadczone będą w okresie budowy morskiej farmy wiatrowej, które zgodnie z planem realizowane będą w latach 2024-2026.


WIĘCEJ
news

wtorek, 21 września 2021

Baltic Power wybrał doradcę finansowego dla projektu

Konsorcjum Pekao Investment Banking i Green Giraffe zostało doradcą finansowym dla morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. Firmy będą odpowiadały za pozyskanie finansowania umożliwiającego realizację projektu. Jego rozpoczęcie planowane jest na rok 2024, a włączenie do produkcji na rok 2026.


WIĘCEJ
news

poniedziałek, 5 lipca 2021

Baltic Power finalizuje badania geotechniczne dna Bałtyku

12 specjalistycznych jednostek rozpoczyna główny etap badań geotechnicznych dna Morza Bałtyckiego na obszarze planowanej farmy wiatrowej i trasie przyłącza. Zakończenie badań, planowane jeszcze w tym roku, pozwoli na opracowanie szczegółowego planu posadowienia fundamentów pod turbiny oraz morskie stacje elektroenergetyczne oraz ich połączenia z lądową infrastrukturą przesyłową.


WIĘCEJ