piątek, 29 października 2021

Baltic Power Offshore Wind Supply Chain Meeting 2021

Baltic Power Offshore Wind Supply Chain Meeting 2021

Baltic Power organizuje kolejne spotkanie dla firm zainteresowanych współpracą w ramach łańcucha dostaw dla projektu. Podczas dwudniowej konferencji jej uczestnicy poznają szczegółowe plany dotyczące każdego z siedmiu tzw. pakietów instalacyjnych składających na proces realizacji inwestycji.

Konferencja w formule online odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia. W jej trakcie uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wygląda aktualny stan przygotowań i harmonogram inwestycji, poznają bliżej Partnera projektu – kanadyjską spółkę Northland Power oraz szczegółowe plany dotyczące procesów zakupowych dla każdego z tzw. pakietów instalacyjnych:

  • Pakiet turbin wiatrowych
  • Pakiet fundamentów
  • Pakiet morskiej stacji elektroenergetycznej
  • Pakiet lądowej stacji elektroenergetycznej
  • Pakiet kabli wewnętrznych i eksportowych
  • Pakiet O&M base
  • Pakiet logistyki i transportu

Podczas wydarzenia, każda z firm dostanie również możliwość stworzenia swojej unikalnej zakładki z prezentacją firmy: jej doświadczenia, obszarów działalności, potencjalnej współpracy i kontaktu w przypadku zainteresowania ze strony innych podmiotów. W ten sposób każda z uczestniczących firm zyska dostęp do unikalnej wiedzy o innych firmach na rynku oraz sieci kontaktów podmiotów zainteresowanych współpracą w ramach łańcucha dostaw dla projektu Baltic Power.

Po informacje dotyczące wydarzenia, w tym formularz rejestracyjny zapraszamy na dedykowaną stronę: www.OffshoreMeeting2021.balticpower.pl

-

Baltic Power Sp. z o.o. informuje o zamiarze przeprowadzenia dialogu z potencjalnymi dostawcami materiałów i usług na potrzeby rozwijanego przez siebie projektu morskiej farmy wiatrowej , zgodnie z art. 46 Ustawy z dnia 17 grudnia 2020 r. o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych.

Przedmiotem dialogu będzie przedstawienie potencjalnym dostawcom informacji o projekcie oraz wymaganiach odnośnie dostaw i usług niezbędnych do realizacji projektu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

news

środa, 5 lutego 2025

Konstrukcje morskich stacji elektroenergetycznych Baltic Power opuściły port w Gdyni. Wypłynęły na wyposażenie

Wyprodukowane w stoczniach w Gdyni i Gdańsku konstrukcje stalowe dwóch morskich stacji elektroenergetycznych farmy Baltic Power są już gotowe i można rozpocząć etap ich wyposażania. Stacje wypłynęły do portu w Aalborgu (Dania). Jesienią zostaną zainstalowane na Bałtyku.


WIĘCEJ
news

czwartek, 16 stycznia 2025

Zmiany w Zarządzie Baltic Power

Spółka Baltic Power informuje o powołaniu do Zarządu Kamila Kobylińskiego jako Członka Zarządu. Zastępuje na tym stanowisku Jarosława Brodę opuszczającego spółkę.


WIĘCEJ
news

poniedziałek, 23 grudnia 2024

Rybacy otrzymali pierwsze wypłaty rekompensat od Baltic Power

Zgodnie z założeniami Przejściowego Systemu Rekompensat wypłacone zostały pierwsze w Polsce rekompensaty dla rybaków, którzy prowadzili działalność połowową na obszarze budowanej morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. System rekompensat obowiązuje przez okres budowy farmy na morzu, do czasu wprowadzenia państwowych regulacji w tym zakresie.


WIĘCEJ
news

piątek, 20 grudnia 2024

Znamy laureatów pierwszej edycji programu grantowego "Moc Bałtyku"

Dzięki programowi grantowemu wiele wartościowych projektów społecznych, ekologicznych i edukacyjnych w Łebie i okolicy otrzyma finansowe wsparcie. To inicjatywa firmy Baltic Power, która buduje pierwszą morską farmę wiatrową na Bałtyku. W Łebie powstaje baza serwisowa, która będzie obsługiwać farmę nawet przez 30 lat. Całkowity budżet pierwszej edycji programu wyniósł 150 000 zł.


WIĘCEJ